مردان چه سينه اي دوست دارند

در مقالات قبلی مطلبی تحت عنوان تاثیر سایز سینه در ازدواج و سرنوشت زنان چاپ گردید که با اقبال و توجه بسیار زیاد مخاطبین روبرو شد. به همین دلیل ما بر آن شدیم تا مقالات علمی مرتبط بیشتری در این زمینه در سایت قرار دهیم.

قطعا شکی نیست که برخی از مردان، زنان دارای سینه های بزرگ و برخی دیگر زنان دارای سینه های کوچک تر را می پسندند. روشهای طبیعی بزرگ و برجسته شدن سینه 

اما سوالی که اینجا مطرح می شود این است که اینست که چه چیزی باعث می شود که مردان نظرات متفاوتی در مورد سایز سینه زنان داشته باشند. دو مطالعه علمی برای پاسخ به این سوال که سال هاست بحث در مورد آن وجود دارد انجام شده و نتایج جالبی از آن به دست آمده است.

مطالعه اول

در اولین مطالعه نقش تغذیه و همچنین رفاه اقتصادی مردان در دیدگاه آنها نسبت به سایز سینه زنان مورد بررسی قرار گرفته است. در این مطالعه یک تئوری در مورد سینه زنان وجود دارد که سلول های چربی ذخیره شده در سینه زنان می تواند به عنوان یک منبع غذایی، سیگنال هایی را برای مردان ارسال کند.

برای آزمایش و تست کردن این تئوری دو روان شناس معروف به نام های میرن سوانی و مارتین تووی 2 آزمایش را طراحی کردند که در یکی از آن ها میزان علاقه مردانی که دارای سوء تغذیه هستند به سایزهای مختلف سینه زنان، با میزان علاقه مردانی که دارای تغذیه مناسب هستند مورد مقایسه قرار گرفت و در دیگری میزان علاقه مردان با سطوح مالی مختلف به سایزهای مختلف سینه زنان مورد مطالعه قرار گرفت.

آزمایش اول: ارتباط بین وضعیت اقتصادی مردان و دیدگاه شان نسبت به سینه زنان

وضعیت اقتصادی مردان و دیدگاه آنها نسبت به سینه زنان

در آزمایش اول ارتباط بین میزان علاقه مردان به سایزهای مختلف سینه زنان و میزان رفاه مالی و سطح اجتماعی مردان مورد بررسی قرار گرفت. در این آزمایش 266 مرد از سه منطقه مختلف که دارای رفاه اقتصادی وسطح اجتماعی متفاوتی (پایین، متوسط و بالا) بودند، انتخاب شدند. سپس 5 عکس انیمیشن متحرک از پنج زن که تنها تفاوت آنها با هم در سایز سینه آنها بود به شرکت کنندگان نشان داده شد و میزان جذابیت هر کدام از این عکس ها برای هر کدام از شرکت کنندگان مورد بررسی قرار گرفت.

به نظرتان محققین چه نتایجی از این آزمایش گرفتند؟

مردانی که از نظر رفاه مالی و سطح اجتماعی در سطح پایینی بودند علاقه بیشتری به سینه های با سایز بزرگ داشتند و مردانی که از نظر رفاه مالی و سطح اجتماعی در طبقه متوسط قرار داشتند علاقه بیشتری به سینه های با سایز متوسط داشتند و مردانی که از نظر رفاه مالی و سطح اجتماعی در طبقه بالا قرار داشتند علاقه بیشتری به سینه های با سایز کوچکتر (نسبت به دو گروه قبلی) داشتند. به عبارت دیگر مردان با سطح اقتصادی پایین تر به سینه های بزرگتر بیشتر علاقه مند بودند.

آزمایش دوم: ارتباط بین تغذیه مردان و طرز نگاه شان نسبت به سینه زنان

ارتباط بین تغذیه مردان و طرز نگاهشان نسبت به سینه زنان

در آزمایش دوم، محققان 66 دانشجوی مرد گرسنه (با شکم خالی) و 58 دانشجوی مرد سیر (با شکم پر) را انتخاب نموده و علاقه آنها به سایزهای مختلف سینه را براساس میزان تغذیه با هم مقایسه کردند. این افراد با استفاده از همان عکس های انیمیشنی متحرک مورد استفاده در آزمایش قبل مورد آزمون قرار گرفتند.

به نظرتان چه نتایجی از این آزمایش به دست آمده است؟

بسیار جالب است که مردان گرسنه نسبت به مردان سیر علاقه بیشتری به سینه های بزرگ داشتند.

مطالعه دوم

مطالعه دوم در مورد دیدگاه تکاملی سایز سینه زنان می باشد که با سیگنال های زنانه ای که منجر به ایجاد علاقه مادرانه و پرورش و نگهداری فرزندان می شود، مرتبط است.

در واقع یک ارتباط مستقیم بین میزان استرادیول و هورمون های باروری با سایز سینه برقرار است. این بدین معناست که زنانی که سینه بزرگتری دارند هورمون های باروری زیادتری داشته و در نتیجه میل به فزرنددار شدن شان بیشتر است و این موارد سیگنال هایی را برای مردان ارسال می کند که در دیدگاه مردان نسبت به زنان تاثیرگذار است.در این مطالعه از ترکیب سینه های بزرگ و دور کمر باریک برای آزمایش استفاده شده تانتایج معنی دارتری به دست آمده و درک بهتری حاصل شود.

در این مطالعه دو محقق با نام های کریستوفر بوریس و آرماند مونتینو این تئوری را مطرح کردند که مردانی که کمتر تمایل به پدر شدن دارند، علاقه کمتری نیز به سینه های بزرگ دارند.

آزمایش سوم: ارتباط بین میزان علاقه مردان به پدر شدن و دیدگاه شان نسبت به سینه زنان

میزان علاقه مردان به پدر شدن ودیدگاهشان نسبت به سینه زنان

این دو محقق برای آزمایش این فرضیه از 67 دانشجو خواستند که به صورت آنلاین در این آزمایش شرکت کنند. در ابتدا از شرکت کنندگان خواسته شد که فرمی را پر کنند که در این فرم شرکت کنندگان باید میزان علاقه شان را به پدر شدن مشخص می کردند.

سپس نقاشی یک زن از نمای روبرو به شرکت کنندگان نشان داده شد و در این نقاشی مردان می توانستند اندازه سینه، دور کمر و اندازه باسن را ادیت کرده و بر اساس علاقه و ایده آل خودشان آن را تغییر دهند. شرکت کنندگان این نقاشی را براساس علاقه خودشان تغییر دادند تا به ایده آل ترین زنی که دوست دارند همسرشان نیز به آن شکل باشد، رسیدند.

به نظر شما چه نتایجی از این آزمایش کسب شد؟

بسیار جالب است بدانید که مردانی که علاقه مند به داشتن فرزند نبودند سینه های با سایز کوچک را بیشتر ترجیح دادند.

به نظرتان از این دو مطالعه که در آنها سه آزمایش انجام گرفت ما باید چه نتیجه ای بگیریم؟

در حالی که ممکن است این آزمایشات و اندازه گیری ها در نگاه اول بیهوده به نظر برسد ولی وقتی به نتایج حاصل از آنها نگاه می کنیم تازه متوجه می شویم که این آزمایشات چه ادراک علمی و اثبات شده بزرگی در جهت کشف رموز جذابیت های فیزیکی فراهم می کند. اگر شما اعتقاد دارید که زیبایی ها در طرز نگاه بیننده معنا می شوند پس به خوبی درک خواهید کرد که این مقاله به بهترین نحو ممکن به شما کمک می کند که به بینش جدیدی در مورد علت دیدگاه متفاوت مردان نسبت به زن وزیبایی های اش برسید.

انسان ها تنها گونه ای از پستانداران هستند که علاقه ای جنسی به پستان های زنانه دارند.

اکنون دو محقق تلاش کرده اند که زمینه های فرگشتی این علاقه قدیمی را رمز گشایی کنند.

آنها متوجه شده اند که انسانها تنها گونه ای هستند که مونث ها حتی بدون بارداری هم

پستان های شان بزرگ می شود و در زمان رابطه جنسی، تمرکزی دایمی بروی این عضو دارد،

علاقه به این عضو در هنر یک صد هزار ساله بشری هم کاملا پیداست. اما محققین می گویند

این تمرکز، نه نتیجه یک فرهنگ ابزارساز بر زن بلکه نتیجه انتخابی ژنتیکی است.

یک تئوری می گوید که چون پستان بخش عمده اش بافت چربی هست، برای نرها علامتی بر

سلامت ماده بوده است.

چرا مردان به پستان علاقه دارند ؟
در واقع دلیل این کشش به سینه، ارتباطی ست که میان مادر و بچه از لحاظ عاطفی ایجاد می شود.

نوزاد با مکیدن پستان، اعصابی را تحریک می کنند که باعث ترشح هورمونی در مغز مادر می شوند که

جاری شدن شیر را تسهیل می کند.

این هورمون اکسی توسین است که فعالیت بسیار مهم تری دارد: ایجاد علاقه عاطفی.

وقتی این هورمون در بدن مادر ترشح می شود، مرکز توجه او در دنیا می شود نوزاد.

به علاوه اکسی توسین در همراهی با ماده ای دیگر به نام دو پامین در مغز، بو و صدا و حس

لمس نوزاد را در مغز مادر با خاطره ای شیرین و پاداش دهنده حک می کند و اثری دیر پا بر مغز

مادر می گذارد.

اینگونه است که وقتی مردان بالغ پستان های زنان را نگاه یا لمس می کنند، آن خاطره شیرین

محبت مادری زنده می شود. این کلک طبیعت بوده است که از علاقه مادر و فرزندی برای ایجاد

کشش جنسی هم استفاده کرده است.

علاقه به پستان، نه یک انحراف جنسی، بلکه استفاده از یکی از پایه ای ترین مکانیسم های ایجاد

علاقه عاطفی است.

ضمن آنکه لمس این عضو برای زنان نیز محرک و لذتبخش است، همانگونه که شیر دادن به

فرزند برای زنان آرامش بخش است، بد نیست بدانید مردان بالغ در اولین نگاه به اندام زنان،

اولین عضوی که از بدن زنان بررسی می کنند برجستگی سینه ها می باشد چرا که مغز مردان

به گونه ای طراحی  شده که به این برجستگیها واکنش نشان می دهد.